Wysokowydajne kleje o certyfikowanej jakości

WIKO Poland

Trzy produkty GLUETEC otrzymują certyfikaty najwyższej klasy ochrony przeciwpożarowej.

Kleje konstrukcyjne oferują wiele korzyści w budowie, konserwacji i naprawie pojazdów. Szeroki zakres prędkości utwardzania sprawia, że nadają się one szczególnie do różnych modułowych technik montażu. W porównaniu z wierceniem lub spawaniem, elastyczne konstrukcje lepiej wytrzymują wstrząsy i wibracje. Ponadto nie dochodzi do uszkodzenia samych podłoży ani ich struktury, np. podczas wykańczania wnętrz pojazdów i pociągów: eliminacja przebijania się podwozia do mechanicznego umocowania płyt podłogowych itp, poziom hałasu wewnętrznego i wibracji jest zredukowany do minimum, unika się korozji.

Obecnie trzy kleje do pojazdów szynowych o wysokiej klasie zagrożenia firmy GLUETEC posiadają certyfikat zgodnie z normą DIN EN 45545-2/R1 i spełniają poziom ochrony przeciwpożarowej HAZARD LEVEL HL 3: WELDYX MASTER, WELDYX professional i MS Polymer Booster. Kleje konstrukcyjne mogą zatem przyczynić się również do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

WELDYX professional
WELDYX professional to sprawdzony, wysokowydajny klej opracowany do strukturalnego łączenia metali, kompozytów i tworzyw sztucznych, który umożliwia mocne, elastyczne i bardzo wytrzymałe łączenie. Oprócz zatwierdzenia ochrony przeciwpożarowej HAZARD LEVEL HL 3, WELDYX professional sprostał wymaganiom orzymania ISEGA -ZAŚWIADCZENIA O NIESZKODLIWOŚCI. Oznacza to, że może być bezpiecznie stosowany do łączenia elementów wykonanych z tworzyw sztucznych i metali, które są stosowane w obszarach związanych z żywnością. Elementy wyprodukowane z użyciem tego kleju mogą mieć bezpośredni kontakt z artykułami spożywczymi, jeżeli chodzi o sam klej, pod warunkiem że jest on dostatecznie utwardzony.

WIKO MS BOOSTER POLIMERU 2K
Produkty WIKO MS POLYMER mogą być stosowane powszechnie w przemysłowych i ręcznych konstrukcjach karoserii samochodowych i samochodowych oraz w sektorze morskim. To samo dotyczy wentylacji, klimatyzacji i elektrotechniki, inżynierii aparatury i obróbki metalu/blachy, jak również w wielu dziedzinach technologii tworzyw sztucznych. WIKO MS POLYMER 2K BOOSTER może być malowany mokro na mokro i jest odporny na promieniowanie UV. Jest neutralny jeśli chodzi o zapachy. Właściwość ta pozwala na przyjemną pracę z użyciem kleju, a mały skurcz objętości pozwala osiągać optymalne rezultaty podczas aplikacji. Zawarty w WIKO MS POLYMER 2K BOOSTER składnik B dodaje wilgoci potrzebnej do połączenia się składników po wymieszaniu. Gwarantuje to ich niezawodne i przyspieszone łączenie się.