CENTRALA NASZEJ FIRMY W NIEMCZECH – FIRMA GLUETEC WPROWADZA NA RYNEK KLEJ DO KOPYT WIKO BLOCK BOND

Nasza centrala Gluetec Industrieklebstoffe GmbH & Co. KG poszerzyła swoją ofertę o klej do kopyt WIKO BLOCK BOND.

Ze względu na wzrastające na całym świecie gospodarcze powiązania w sektorze agrarnym, wzrastają również dążenia poszczególnych przedsiębiorstw produkcyjnych do osiągnięcia jak najlepszych wyników – co z kolei prowadzi do tego, że każdy parametr przedsiębiorstwa podlega stałej kontroli i optymalizacji.

Tylko dzięki zapewnieniu długotrwałej, optymalnej kondycji czynników produkcyjnych, przedsiębiorstwa agrarne są w stanie pozostać ekonomicznymi i konkurencyjnymi na rynku.

Między innymi właściwa pielęgnacja kopyt ma wpływ na zapewnienie odpowiedniej kondycji bydła . Zarówno zbyt niskie, nierównomierne zużycie kopyt, jak również przeciążenie jednego z kopyt, choroby, ból, mogą osłabić kondycję zwierzęcia hodowlanego. Zaniedbanie przez gospodarza odpowiedniej pielęgnacji kopyt może doprowadzić do negatywnych skutków, takich jak: obniżenie mleczności i liczby wydawanego na świat potomstwa. W przypadku tego typu negatywnych skutków, konieczne jest wczesne przedziwdziałanie. Koszty związane z regularną profesjonalną pielęgnacją kopyt rzadko porównywane są z kosztami jakie mogą wyniknąć jesli nie będziemy zabiegać o stałą pielęgancję – nakład pracy, weterynarz, lekarstwa.

Jeśli w ramach pielęgnacji, spiłowanie kopyta nie okaże się wystarczającym odciążeniem dla zwierzęcia, z pomoca może przyjść drewniana nakładka na kopyto. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, że w przypadku drewnianej nakładki chodzi o pomocniczy środek leczniczy, by wymóc proces leczenia. Przyklejenie drewnianej nakładki nie zastąpi właściwej terapii jak również pielęgnacji chorego kopyta. Na potrzeby powyżej opisanej pielęgnacji stworzyliśmy klej WIKO BLOCK BOND. Jego właściwości i korzyści oszczędzą zwierzęciu hodowlanemu cierpienia a w Twoim zakładzie dodatkowych kosztów.

Więcej informacji dotyczących sposobu zastosowania drewnianych nakładek oraz ich usuwania a także inne wskazówki znajdą Państwo w zakładce WIKO BLOCK BOND Flyer.

Klauenreparatur im Stall
Klauenreparatur bei Kuh
Tierärztin mit Kalb bei Untersuchung
Klauenreparatur bei Milchkühen
Kalb